Rozliczenia i zwroty podatku dochodowego oraz VAT z zagranicy.
 

W UK na umowie o pracę?

Średni zwrot podatku z UK to £963*

Ubiegaj się
 
Bezpłatny kalkulator zwrotu
Łączny dochód *
Całkowity zapłacony podatek *
Rodzaj zatrudnienia *
 
 

Czy kiedykolwiek pracowałeś/aś w Wielkiej Brytanii?

Jeśli tak, przysługuje Ci zwrot podatku zapłaconego w Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej.

W Wielkiej Brytanii podatek dochodowy wynosi:

 • 22%, jeśli twoje zarobki nie przekraczają £34,600 w skali rocznej oraz;
 • 40% jeżeli Twój dochód jest wyższy.

W tym wypadku będziesz również zobowiązany do płacenia składek PRSI.

Jeżeli jesteś:

 • zatrudniony jako pracownik PAYE (umowa o pracę), Twój pracodawca sam pobierze składki na podatek dochodowy z Twojej pensji.
 • na samozatrudnieniu, lub jeśli osiągasz jakikolwiek inny dochód, niż na podstawie umowy o pracę (PAYE), jesteś odpowiedzialny do samodzielnego rozliczenia podatkowego w Urzędzie Skarbowym.

Średnia wysokość zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii wynosi:

 • £963 dla PAYE oraz;
 • £1453 dla samo zatrudnionych.

Warto więc złożyć stosowny wniosek jeszcze dziś!

NIN – numer ubezpieczenia (National Insurance Number)

NIN jest unikalnym numerem przyznawanym każdemu przez brytyjski Department for Work and Pension. Posiadając NIN masz możliwość podjęcia pracy, płacenia podatków, a także dostęp do publicznych świadczeń socjalnych w Wielkiej Brytanii.

Twój NIN jest wykorzystywany w celu odprowadzania podatków oraz składek na ubezpieczenie National Insurance potrącanych od Twoich dochodów, a także jako numer referencyjny przy uzyskiwaniu ulg i świadczeń w Wielkiej Brytanii. Musisz podawać swój NIN przy każdym kontakcie z urzędnikiem HM Revenue and Customs and the Department for Work and Pension.

Jeżeli dopiero co przyjechałeś do Wielkiej Brytanii lub wybierasz się tam wkrótce, Taxback.com pomoże Ci w otrzymaniu NIN. Zredukujemy czas oczekiwania do tygodni, zamiast miesięcy. Usługa kosztuje jedynie £40 a zarejestrować możesz się nawet przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii, dzięki czemu przyspieszysz proces jeszcze bardziej.

Zwrot podatków z Wielkiej Brytanii dla pracowników PAYE

Jeżeli legalnie pracowałeś i zarabiałeś w Wielkiej Brytanii, to najprawdopodobniej należy Ci się zwrot podatku.

Eksperci podatkowi w Taxback.com zadbają o to, aby procedura złożenia zeznania podatkowego i odzyskania podatku z Wielkiej Brytanii została przeprowadzona poprawnie oraz tak, aby zapewnić maksymalną, dopuszczalną prawem, kwotę zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii, stosując wszelkie możliwe ulgi podatkowe.

Jako pracownik PAYE lub zwykły, zapłacisz 22 % podatku od zarobków wynoszących powyżej £2231 oraz 40% od zarobków ponad £34,600.

Pod koniec roku podatkowego możesz być uprawniony do otrzymania pewnej wysokości zwrotu podatku z UK jeżeli spełniasz następujące warunki:

 • Nie pracowałeś/aś przez cały rok podatkowy;
 • Miałeś/aś więcej niż jedną pracę w tym samym czasie;
 • Zacząłeś/aś nową pracę i byłeś przez jakiś czas na emergency tax;
 • Masz dzieci;
 • Znalazłeś/aś się w trudnym położeniu, np. staleś/aś się bezrobotnym;
 • Miałeś/aś przerwy w zatrudnieniu.

Klienci Taxback.com dostają średnio £963 zwrotu podatków z Wielkiej Brytanii.

Zwrot podatków z Wielkiej Brytanii dla pracowników przemysłu budowlanego

Świadczymy usługi zwrotu podatku dla osób pracujących w budownictwie.

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy możesz być zakwalifikowany jako zwykły pracownik lub też osoba samozatrudniona (self-employed).

Oferujemy usługi zwrotu podatku z Anglii/UK dla obydwu rodzajów, a także posiadamy wyspecjalizowany dział zajmujący się osobami pracującymi w ramach Construction Industry Scheme (CIS).

W ramach naszej usługi przyjrzymy się wszelkim poniesionym przez Ciebie wydatkom związanym z pracą, które mogą zwiększyć Twój zwrot podatku m.in. odzież robocza, narzędzia specjalistyczne czy dojazdy.

Średni zwrot podatku z Anglii/UK dla pracowników CIS to £1453, więc zarejestruj się już dziś.

Zwrot podatków z Wielkiej Brytanii dla samozatrudnionych

Wszyscy samozatrudnieni pracownicy w Wielkiej Brytanii są zobowiązani prawem do zgłoszenia swoich zarobków w rocznych rozliczeniach podatkowych pod groźbą kary pieniężnej i dodatkowych opłat.

Nie przegap zwrotu podatku, który Ci się należy! Taxback.com pomoże Ci zminimalizować kwotę do opodatkowania, a jednocześnie maksymalnie zwiększy wysokość legalnego zwrotu podatków z UK.

Średni zwrot podatków z UK dla klientów taxback.com na samozatrudnieniu to £1453

Pracownicy branży medycznej na umowie o pracę

Taxback.com oferuje specjalistyczne usługi podatkowe dla pracowników branży medycznej w UK m.in. lekarzy, pielęgniarek, dentystów i farmaceutów.

Osoby pracujące w branży medycznej są grupą podatników, którym z dużym prawdopodobieństwem może należeć się zwrot podatku.

Pracowałeś na statku pod brytyjską banderą?

Za marynarza uważa się każdą osobę, która pracowała na statku, a więc także np. kelnera w restauracji na statku. Marynarzami nie są natomiast osoby pracujące na nieruchomych obiektach na morzu, np. na platformach wiertniczych.

Marynarzowi, który nie pływał po wodach brytyjskich w danym roku podatkowym i nie zatrzymywał się w brytyjskich portach może przysługiwać nawet 100% zwrotu podatku.

W celu uzyskania zwrotu podatku niezbędne będą:

 • kopia książeczki żeglarskiej;
 • dokumenty od pracodawcy (P60 lub P45).

CIS

Obowiązek rozliczenia CIS i SELF ASSESSMENT w formie papierowej mija 31 października, w przypadku rozliczenia drogą elektroniczną termin ten upływa 31 stycznia.

Za niedopełnienie obowiązku urząd nalicza nawet ponad 1000 funtów kary! Pospiesz się i złóż rozliczenie w terminie!

Rozliczenie podatkowe CIS jest obowiązkiem!

Zatrudnienie w programie CIS oznacza, że prowadzisz własną działalność jako podwykonawca, w branży budowlanej na terenie Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu roku podatkowego (w Wielkiej Brytanii rok podatkowy trwa do 5 kwietnia) masz obowiązek rozliczyć się z brytyjskim urzędem skarbowym.

Jeśli pracujesz w programie CIS, powinieneś otrzymać od swojego zleceniodawcy miesięczne potwierdzenie płatności (tzw. Invoice lub Statement) dokonywanych na rzecz podwykonawców. Jeżeli jesteś obecnie zarejestrowany w CIS i otrzymywałeś od swojego zleceniodawcy invoices, także możesz starać się o zwrot podatku.

Ponadto, jako osoba self-assessment (samo-rozliczajaca się) masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe Tax Return.